روتر سیسکو

روتر سیسکو

روتر سیسکو با توجه به آغاز گسترده از اینترنت و استفاده روز افزون از شیکه های داخلی و خارجی برای برقراری ارتباط فعالیت کسترده ای را آغاز کردند .

روتر سیسکو
روتر سیسکو

روتر های سیسکو

در لایه ۳ شبکه کار میکنند و این فعالیت باعث میشود تا بتوانند به راحتی بر روی سیستم های شبکه نظارتی همه جانبه داشته باشند .

این نظارت همه جانبه باعث افزایش کیفیت ترافیک در شبمه میشود که میتوان با این افزایش کیفیت در شبکه از راندامان کاری بالایی بر خوردار شد .

سری Router Cisco :

شرکت سیسکو تا کنون روترهای محتلفی رو تولید کرده است که این روتر ها در همه جای جهان شناخته شده اند و مورد استفاده قرار میگرند !

سری روتر های سیسکو از ۶۰۰ شروع میشود و تا سری ۳۰۰۰  ادامه پیدا میکنند ( البته تا کون ) . در ادامه لیست روترهای که تا به امروز به خصوص در کشورمان استفا ه زیادی داشته اند را مبینیم !

سری سیسکو ۱۸۴۱

سری سیسکو ۲۸۰۱

سری سیسکو ۲۸۱۱

سری سیسکو ۲۸۲۱

سری سیسکو ۲۸۵۱

سری سیسکو ۳۸۴۵

سری سیسکو ۱۹۴۱

سری سیسکو ۲۹۱۱

سری سیسکو ۲۹۲۱

سری سیسکو ۲۹۵۱

سری سیسکو ۳۹۲۵

سری سیسکو ۳۹۴۵

سری سیسکو ۷۲۰۶ VXR G2

سری سیسکو ASR

و….

در فروشگاه سیسکو سل بیشتر میتواند روتر های روز را با لیست قیمت سیسکو مشاهده نمایید و به صورت آنلاین روتر سیسکو مورد نظر خود را سفارش دهید .

روتر های سیسمو از قیمت های مختلفی تشکیل شده است که در زیر به عنوان آنها می پردازیم !

اینترفیس : امکان اتسافل به روتر را فراهم میکنند . که میتوانید با اسفتاده از کابل شلکه و یا فیبر نوری و یا کابل کنسول به روتر های سیسکو دسترسی پیدا کنید .

پردازنده :تمامی روتر های سیسکو برای انجام عملیات و پیکر بندی های شبکه از پردازنده های RISC  موتورولا استفاده میکنند . پردازنده های در حالت های معمول یاستفاده بیش از ۲۰ درصد درگیر نمیگردد .

IOS :سیستم عامل اصلی و انحصاری مربوط به روترهای سیسکو می باشد که بر پایه لینوکس بنا شده است و حدود حجم ۲ الی ۶ مگابایت را در بر میگرد .

این سیستم عامل به صورت فوق العاده ای مهندسی شده است و از لحاظ امنیت و کارای در رده ای بالایی قرار میگرد .

RXBoot Image: در صورت نبودن درستری به ios  شما میتوانید با استفاده از RXBoot  عمل لود شدن و کنترل اینتر فیس ها را در درست بگیرید !

حافظه RAM: دقیقا عملکردی مشابه رم های کامپیوتر را ایفا میکند ، با توجه به اینکه از حجم کمتری نسبت به رم های کامپیوتری امروزی را دارد .

رم های روتر برای راه اندازی و لود شدن و اعمال تغیررات کانفیک روی روتر مورد استفاده قرار میگیرد .

حافظه NVRAM :روترها از حافظه فوق به منظور ذخیره و نگهداری اطلاعات مربوط به پیکربندی خود استفاده می نمایند .

حافظه ROM : همانند یک فلش عمل میکند که اطلاعات مربوط به راه اندازی یا کانفیگ ها را در حود جای میدهد تا بتواند محددا سیستم را راه اندازی نماید .

حافظه فلش :همان کارتی است که در بخش IOS به آن اشاره گردید .

ریجیستری و پیکر بندی : نقطه شروع کار روتر را نشان میدهد . (فلش کارت ، سرویس دهنده tftp و یا صرفا” لود RXBoot image)

, , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها

      بایگانی‌ها